Dużo drobnych wpłat

 

Drobne pieniądze to też pieniądze

Wielokrotnie rozmawiając z różnymi osobami z najróżniejszych kręgów, spotykałem na drodze, rozmówców, którzy twierdzili że drobne kwoty ich nie obchodzą. Wychodzili całkowicie z założenia że zarabiać trzeba w dużych kwotach, bez wzruszenia pozostawali gdy dochodziliśmy do stwierdzenia że te duże transakcje zdarzają się bardzo rzadko. I to też poniekąd może być przyczyną wysokich wyliczeń kosztów współpracy. Gdy trafiasz na klienta raz na jakiś czas, musisz sobie rekompensować wpływy w dużych odstępach czasu ich wysokością. Jednak gdy każdego dnia inkasujesz wiele drobnych wpłat, to perspektywa rzadkich zarobków i konieczności obliczania się aby starczyło do następnego klienta jest mniej perspektywiczna. Właśnie dlatego chcę w tym artykule na naszym blogu poruszyć ten wybrany temat. Czyli zarabiania drobnych kwot za pomocą własnych stron internetowych.

 

Zarabianie rozproszone

Jak zarabiać dużo sprzedając za małe pieniądze ? Otóż, można w ten sposób zarabiać i nawet zarobić konkretne pieniądze. Tylko w tym przypadku musimy zacząć skalować nasz biznes. Co to w praktyce oznacza ? Chcąc zarabiać duże kwoty przy małej liczbie klientów, skupiamy się na szukaniu bogatych klientów. W przypadku drobnych kwot, niejako mamy ułatwione zadanie, gdyż łatwiej znaleźć klienta na produkt czy usługę za drobne pieniądze niż kogoś kto wyłoży grubą kanapkę pieniędzy. Tylko aby zarobić na drobnych kwotach, musimy dotrzeć z naszą ofertą do dużej ilości potencjalnych klientów. To właśnie jest skalowaniem biznesu, reklama na szeroką skalę. Czyli typowa próba dotarcia do jak najszerszej widowni.

 

Na stronach internetowych, można w ten oto sposób sprawić iż podstrony które generujemy dowolnie na każdej domenie, mogą przynosić dodatkowe drobne kwoty, stając się też pasywnym dochodem. Tak, miejsce na artykuł sponsorowany czyli od firmy lub osoby zewnętrznej, chcącej zamieścić treść sponsorowaną z linkiem wychodzącym, mogą przynosić nam drobne wpłaty. Na rok 2019, średniej jakości blog mógł zarabiać do 10 zł netto od jednego artykułu. Bardziej dopieszczone strony, z zadbanym linkowaniem wewnętrznym oraz linkami przychodzącymi z zewnątrz, mogły liczyć nawet na50 zł netto od artykułu. Nie są to duże kwoty, jednak tutaj też można zastosować efekt skali. Możemy oprócz szukania dużej liczby klientów na drobne kwoty poszukać ludzi chętnych zainwestować w kilka Twoich stron. Posiadając 10 blogów, jak dobrze przedstawisz swoją ofertę, możesz zwielokrotnić swoje zyski aż dziesięć razy.

 

Efekt skali można tutaj kilka razy przytoczyć. Jest to idealna forma zarabiania. Koszty są niskie szczególnie gdy poświęcimy czas na szukanie odpowiednich ofert na usługi towarzyszące. Przecież potrzebujemy hostingu oraz domen. Potrzebujemy też osoby która pomoże nam pisać treści, to przyśpieszy osiągnięcie zamierzonego efektu w postaci dobrze wyglądającej pod względem ilości treści witrynę. Koszty wejścia nie są tak naprawdę duże a można w prosty sposób zbudować sobie maszynkę do zarabiania pasywnych pieniędzy z zaplecza.

wróć