Miejsce na artykuły sponsorowane

 

Miejsce na artykuły sponsorowane ?

Co to jest miejsce na artykuły sponsorowane ? Takie pytanie ostatnio padło przy stoliku gdy rozmawialiśmy podczas picia drugiego piwka z znajomymi. Oczywiście, wielu znajomych dalej zastanawia się jak ja zarabiam pieniądze, siedząc cały czas w domu i czasem przez tydzień nigdzie nie wychodzę, tak zakupy robi moja kobieta, o tyle dużo mam szczęścia że ktoś docenia to co robię. Nie chcąc wdawać się w szczegóły i rozpoczynać długiego wykładu na temat możliwości internetu i mnogości sposobów na wykorzystanie domeny WWW, odparłem że obecnie to udostępniam odpłatnie miejsca na artykuły sponsorowane. Oczywiście nikt nie chciał uwierzyć ze to zajęcie jest opłacalne. A ja też nie chcę zbytnio o tym rozgłaszać, gdyż dobrze mi się zarabia bez dużej konkurencji.

 

Po co komuś artykuł sponsorowany ?

Na to pytanie można odpowiedzieć w dwojaki sposób, wszystko zależy od której strony patrzymy na zagadnienie. Osoba posiadająca stronę i chcąca zainwestować w reklamę, może napisać lub zlecić napisanie artykułu, który następnie zostanie odpłatnie zamieszczony na stronie internetowej umożliwiającej takie działania. Za to patrząc na ten temat od strony właściciela witryny WWW, to takie artykuły sponsorowane od osób czy firm zewnętrznych to źródło dodatkowej treści (owszem z linkiem wychodzącym), oraz dodatkowy dochód za przyjęcie takiego artykułu i publikację.

 

Jeśli zamieścimy taki artykuł sponsorowany na stronie internetowej, która posiada ruch internautów, to możemy spodziewać się efektu dodatkowych wejść odwiedzających z tych źródeł. Jednak bardziej wartościowe jest spojrzenie od strony SEO na ten problem. Artykuły sponsorowane nie są ukierunkowane głównie na pozyskanie ruchu. Więc nie chodzi tylko o kupowanie podstron z witryn WWW o dużej ilości odwiedzających. Takie strony mogą być słabe pod względem technicznym, mogą posiadać ruch z reklam płatnych i być całkowicie nie widoczne w wyszukiwarkach. Linki z takich stron są bardzo słabej jakości i raczej nie pomogą w uzyskaniu większej widoczności w wyszukiwarkach. Tak, w tym właśnie celu zamieszcza się artykuły sponsorowane z linkami dofollow, aby uzyskać lepsze pozycje w wynikach zwracanych przez wyszukiwarki.

 

To na efekcie SEO powinno zależeć osobie inwestującej w artykuły sponsorowane z linkami docelowymi indeksowanymi przez roboty wyszukiwarek. Witryny wyszukiwarek potrafią generować znacznie większy ruch na stronie. Artykuły sponsorowane na witrynach z ruchem generowanym za pieniądze nie dostarczą tylu wartościowych odwiedzających co okno wyszukiwarki internetowej.

wróć