Usługa hostingu

 

Świadczenie usługi hostingu

Usługa hostingu do niedawna była niedoceniana, a klienci podczas wybierania firmy do współpracy kierowali się bardziej ceną usługi niż jakością. Do niedawna panował wśród właścicieli stron internetowych niechlubny mit, że serwer to taka maszyna na której i owszem leżą nasze pliki i bazy danych stron internetowych, ale ogólnie to urządzenie mało przydatne i wystarczy aby spełniał podstawowe założenia. Dlatego usługa taka jak profesjonalny hosting dla małej firmy wydawał się dość drogą opcją w stosunku do konkurencji.

 

To wszystko się zmieniło wraz z wejściem telefonów komórkowych oraz zmianą podejścia firmy Google do jakości odbioru prezentowanej strony internetowej. Ktoś może się spytać, o co tutaj chodzi. A chodzi tylko o to co wszyscy odczuwamy podczas przeglądania internetu. Każdy chce aby strona internetowa którą chcemy otworzyć i przeczytać, wczytywała się szybko i bez problemów. Tym czasem wolne serwery, słabe i zapchane łącza internetowe a na koniec transmisja 3G, powodują że użytkownik rezygnuje z danej strony bo czas oczekiwania był za długi. W ten oto sposób straciliśmy kolejnego klienta przez oszczędności na słabym serwerze. Strona i owszem, wyświetla się ale tylko tym osobom, które mają bardzo szybkie łącze albo dużo czasu na oczekiwanie.

 

Na dodatek do sumy wszystkich koszmarów, wyszukiwarka Google wprowadziła dodatkowe kryterium, prędkość renderowania głównej treści oraz największego obrazka w oknie przeglądarki. Te parametry mają zmusić twórców stron internetowych do odpowiedniej optymalizacji zawartości swoich witryn WWW tak aby generowały się w jak najkrótszym czasie.

 

W pokonaniu tych przeciwności może pomóc bardzo szybki i wydajny serwer na którym jest świadczona usługa hostingu, podłączony do mocnej karty sieciowej wpiętej do magistrali światłowodów o bardzo dużej przepustowości 256 GB/s. Inwestując w niewiele droższą usługę możesz znacząco przyśpieszyć wczytywanie się Twojej strony na urządzeniach internautów. Podstawowym wąskim gardłem jest infrastruktura. Gdy wybierzesz hosting w cenie 2,99 zł netto za miesiąc nie oczekuj cudów. Do tego strona stworzona na WordPress i mamy sumę wszystkich nieszczęść gdyż CMS używa do swojego działania bazy danych MySQL a to kolejne wąskie gardło oraz miejsce w którym internauta oczekuje na zwrot informacji żądanej przez przeglądaną stronę.

 

Zanim zaczniesz szukać innych pomysłów na przyśpieszenie swojej strony internetowej, pomyśl o zmianie serwera na szybszy. Możliwe że tylko ta jedna ingerencja może rozwiązać wszystkie problemy z prędkością wczytywania się strony internetowej na urządzeniach mobilnych. Prędkość hostingu przekłada się bezpośrednio na szybkość odpowiadania na zapytania internautów. A to powoduje że internauta otrzymuje wywołaną stronę internetową w maksymalnie dwie sekundy co mieści się w oczekiwaniach internautów.

 

Przeanalizuj swoje zaplecze techniczne, gdzie i jakie usługi hostingowe masz wykupione. Możliwe że nasz serwer będzie szybszy. W przypadku wątpliwości, pomożemy przetestować serwery za pomocą zewnętrznych narzędzi aby pomóc wybrać szybszy hosting.

wróć