2006 powstanie strony firmowej

 

Działania z wyprzedzeniem

Nasza strona firmowa w postaci wizytówki oraz opisem jakimi usługami w internecie się zajmuję, powstała na kilka lat przed rejestracją firmy. Jako wolny strzelec dorabiałem do pensji etatowej pracownika cukierni. Jako że sam robiłem strony internetowe dla swoich znajomych i ich znajomych, miałem doświadczenie dzięki któremu stworzyłem własną wizytówkę. W następstwie tego zdarzenia nastąpił pewien konkretny zwrot w moim życiu dzięki czemu mogę teraz pisać tego bloga. Przez powstanie wizytówki z opisem usług jakie świadczyłem w tamtym czasie oraz małym portfolio, pozyskałem kilku konkretnych klientów na budowę strony internetowej.

 

Te zlecenia spowodowały przypływ w niedalekim czasie gotówki i z czasem wymagało to rejestracji firmy. Tak też się stało, a strona wizytówki z usługami stała się witryną firmową. Od tamtej pory zaprojektowałem już bardzo dużo stron internetowych. Również bardzo dużo przebadałem oraz wykonałem tak zwany audyt SEO. Jednak nie to było motorem firmy Ads-Center.NET. Głównym kołem zamachowym był i jest marketing internetowy w postaci reklamy adWords oraz pozycjonowania. Pozostałe usługi to wykorzystanie potencjału oraz umiejętności. Przy okazji również skalowanie działań firmy poprzez sprzedaż większej ilości usług jednemu klientowi.

 

Wykonanie strony firmowej z wyprzedzeniem miało bardzo dobry skutek. Wyszukiwarka już kilka lat wcześniej miała w indeksie adres witryny oraz jej podstrony. Jednocześnie miałem kilka lat na pozycjonowanie strony firmowej na wcześniej zdiagnozowane frazy. Uzyskana w ten oto sposób przewaga pozwoliła na łatwiejszy start firmy.

 

Efekt był taki że już w dniu rejestracji firmy wykonywałem usługi dla klientów oraz pozyskałem kolejnego na wykonanie witryny internetowej. Okazuje się że gruntowne przygotowanie się do działań które mamy zamiar czynić, owocuje w odpowiednim momencie. Wystarczy sumienna praca i stałe działanie. Również ważne są szkolenia gdyż bardzo dużo się zmienia. Na przestrzeni tylko 12 lat prowadzenia firmy, w internecie wywróciło się całkiem sporo szczególnie jeśli chodzi o wyszukiwarkę Google. Sposób pozycjonowania dziś a kiedyś to całkiem inna bajka. To co kiedyś działało dziś spowoduje wyrzucenie strony z indeksu. Dlatego warto patrzeć na datę wydania książki której wiedzą się posługujemy. Warto to sprawdzić aby nie wyrządzić sobie krzywdy.

 

Tworząc witrynę z wyprzedzeniem oraz obsługując wcześniej klientów miałem ułatwiony start w branży. Również wcześniejsze działania dały mi wiedzę dzięki której mogłem świadczyć usługi w raczkującym internecie. Tak internet nadal jest dzieckiem. Dlatego technologia którą operujemy, stale się rozwija. Każdego dnia programiści napotykają kwestia warte uregulowania w specyfikacji języków pisania stron i aplikacji internetowych. Więc jeszcze przez długo będziemy obserwować rozwój i migrację do nowszych technologii.

wróć