Od czego rozpocząć przygodę z internetem

 

Od czego rozpocząć przygodę w internecie ?

W moim przypadku, wszystko się zaczęło w momencie gdy poznałem pierwsze strony internetowe. W tamtych czasach, dostęp do sieci internet był mocno ograniczony. Dziś dostęp do internetu jest niemal wszędzie a w niektórych miejscach, można uzyskać połączenie za darmo, wystarczy być klientem.

 

To właśnie popularność i dostępność oraz przeogromna skarbnica wiedzy powoduje że wszyscy kierujemy swoje pierwsze kroki w kierunku urządzenia umożliwiającego nam połączenie z siecią. Nic dziwnego że przemysł reklamowy, szybko dostrzegł swoją szansę w miejscu gdzie ludzie z miłą chęcią stale powracają w poszukiwaniu kolejnych interesujących rzeczy.

 

Tłum ludzi na stronie internetowej to prawdziwa okazja do zarabiania pieniędzy dzięki internetowi. Niektóre modele biznesowe są nastawione na duże jednorazowe przelewy a inne na drobne wpłaty tylko w dużej ilości. Wszystko zależy tak naprawdę od człowieka, który zarządza danym przedsięwzięciem. Bo to właśnie ta osoba podejmuje strategiczne decyzje w sprawie podjętych kroków.

 

Jednak jak zacząć ?

W pierwszej kolejności warto poczytać, dokształcić się, poszukać informacji w internecie. W końcu to skarbnica wiedzy na każdy temat. Wiedza jest bardzo potrzebna, szczególnie na samym początku. A to tylko dlatego aby nie wymyślać koła na nowo. Lepiej zdobyć wiedzę od praktyków i pominąć szereg błędów na których stracisz czas oraz fundusze. Owszem, każde zdarzenie w naszym życiu to kolejna nauka z której możemy czerpać wiedzę i wzbogacić swoje doświadczenie. Jednak o niektórych elementach lepiej usłyszeć od mentora lub praktyka wraz z wytłumaczeniem niż samemu uczyć się na tych zdarzeniach.

 

Na samym początku podróży

Swoje pierwsze kroki pokieruj w kierunku poznania oferty różnych dostawców serwerów oraz hostingu. Jest to potrzebne gdyż Twoje strony internetowe, będą wymagały posiadania miejsca na komputerze który cały czas jest podłączony do internetu i stale może odpowiadać na żądania internautów co do informacji zawartych n jego dyskach. Ważna uwaga, zbierz jak najwięcej ofert. Sprawdź ceny oraz usługi dodatkowe. Zrezygnuj z tego co nie jest potrzebne. Ta decyzja jest naprawdę ważna. Owszem, można zawsze przenieść dane z jednego serwera na drugi. Jednak wymaga to włożenia pracy oraz czasu. Dodatkowo serwer wykupuje się zazwyczaj w ofercie płatnej za cały rok z góry. A to ogranicza możliwości szybkiej zmiany dostawcy usługi. Zawsze można wcześniej zrezygnować ale w tedy tracimy pieniądze, które wyłożyliśmy na uruchomienie usługi. A większość firm hostingowych nie zwracają pieniędzy za niewykorzystany czas usługi.

wróć