Jak to wszystko się zaczęło

 

Początki firmy w wieku 16 lat ?

Wykorzystam okoliczności i skoro jesteśmy na blogu firmowym wyjaśnię czytelnikom jak znalazłem się w tym biznesie. Pierwsze kroki w internecie postawiłem dość w nietypowy sposób. Dawno temu w roku 1995 pojawił się pierwszy magazyn drukowany zajmujący się tylko tematyką internetu. Do każdego wydania dołączona była płyta CD-ROM, która zawierała skopiowane z internetu strony WWW.

 

Przeglądając zapisane na płycie CD-ROM strony internetowe, przez przypadek postanowiłem zobaczyć jak w notatniku wygląda zapisany plik HTML. Okazało się to prostym językiem, którego można się nauczyć. Następnie rozbierałem pliki do minimum i sprawdzałem co robi dany kawałek linii kodu. W ten sposób nauczyłem się podstawowych znaczników języka HTML co rozwinęło się w zainteresowanie i chęć nauczenia się całego HTML była naturalnym następstwem.

 

Pierwszą stronę robiłem dla siebie. Był to zbiór wszystkich moich ważnych notatek i linków do plików tekstowych oraz WORD. W ten oto sposób szlifowałem jako nastolatek swoje umiejętności w wykorzystaniu języka HTML. Z czasem pojawiła się konieczność poznania języka CSS znany jak kaskadowe arkusze stylów. I tak rozszerzałem swoją wiedzę.

 

W okresie młodzieńczego buntu, będąc zatroskany tym jak Polska policja zachowuje się wobec młodzieży, stworzyłem swoją pierwszą stronę znajdującą się do dziś pod adresem HWDP.info. Jako że jestem takim trochę chomikiem, nie lubię wyrzucać nic. Nawet jak jest tylko kosztem. Dlatego strona nadal istnieje. Owszem wymaga odkurzenia i poprawienia ale puki co działa i wyświetla się internautom. Jako że ostatnio spadał z wysokich pozycji, postanowiłem że poświęcę jej kilka dni aby poprawić pozycje w wyszukiwarce.

 

Następnie jako wolny strzelec (freelancer), przez długi czas tworzyłem strony z tak zwanego doskoku pracując jednocześnie w innej branży (cukiernik). Dopiero w 2009 roku, ilość zamówień oraz duża liczba własnych stron, zmusiła mnie do zarejestrowania działalności gospodarczej. Bez rejestracji firmy nie mógłbym dalej przyjmować bezkarnie wynagrodzenia za wykonane usługi oraz za reklamy wyświetlane na stronach które w międzyczasie stworzyłem dla siebie.

 

Po rejestracji własnej działalności gospodarczej, poszło już gładko. Z tygodnia na tydzień otwierałem nowe marki, rozdzielając świadczone usługi na wiele pomniejszych działów podzielonych zgodnie z tematyką gospodarczą. Niektórzy łączą wszystko i prowadzą pod jedną marką. Ja uznałem że lepiej zdywersyfikować zagrożenia i rozbić usługi na osobne marki. Tak powstało kilka stron zajmujących się tylko swoją dziedziną.

 

W 2018 roku prowadzenie dalej firmy w formie działalności gospodarczej przestało być komfortowe. Postanowiłem przekształcić JGD w spółkę kapitałową z ograniczoną odpowiedzialnością. W ten sposób mogłem dalej do dziś wygodnie prowadzić usługi oraz zajmować się swoim życiem.

wróć