Rejestracja i utrzymanie domeny

 

Strona internetowa

Aby opublikować stronę internetową w internecie można skorzystać z różnych narzędzi. Można opublikować stronę nawet za darmo. Istnieje wiele przedsięwzięć gdzie udostępniają subdomenę oraz hosting całkowicie za darmo (wyświetlają Twoim użytkownikom reklamy). Jednak jeśli chcesz podejść do istnienia w internecie w profesjonalny sposób to trzeba sięgnąć do kieszeni i wyciągnąć gotówkę ewentualnie kartę płatniczą. Jeszcze zanim opublikujesz swoją pierwszą stronę poniesiesz koszty. Musimy skorzystać z płatnego hostingu aby posiadać miejsce gdzie umieścimy pliki naszej strony. I zakup takiego miejsca na serwerze w internecie kosztuje. Taka maszyna stale pobiera prąd i musi korzystać z łączy internetowych. Dlatego jeśli chcemy opublikować stronę internetową to musimy wyłożyć pieniądze. Teraz aby nasza strona znajdowała się pod konkretnym krótkim a co najważniejsze zrozumiałem i łatwym do przekazywania za pomocą mowy adresem, musimy zarejestrować (wydzierżawić), domenę internetową.

 

Domena internetowa

Jest to adres złożony z liter i cyfr dostępnych na klawiaturze komputera lub telefonu. Przyjęte jest że w internecie posługujemy się literami łacińskimi. Jednak istnieją odmiany Chińskie, Koreańskie i inne, które korzystają z lokalnych języków i liter. Wszystkimi domenami zarządzają w USA. Każdy kraj ma dostęp do domeny krajowej oraz krajowych domen funkcyjnych. Jednak i tak, każdy kraj musi oddać część pieniędzy za utrzymywanie domeny.

 

Rejestracja czyli rozpoczęcie dzierżawy domeny internetowej, to pierwszy krok do publikacji własnej strony internetowej pod profesjonalnym adresem. Subdomeny w cudzej domenie mają wiele wad. Domena główna zawsze może zniknąć a wraz z nią wszystkie subdomeny włącznie z tą nad którą długo pracowałeś.

 

Rejestracja własnej domeny daje gwarancję gdyż korzystasz z oficjalnych narzędzi i dostajesz domenę najwyższego rzędu. A to daje możliwość łatwego dotarcia do nowych odbiorców.

 

Każdą domenę trzeba co roku przedłużać, w przeciwnym razie utracimy wyłączność na dzierżawę zarejestrowanego adresu WWW. Jest to wymagane odgórnie. Owszem można zarejestrować domenę z wyprzedzeniem na 10 lat do przodu. Jednak w takim przypadku płacimy od razu za każdy rok z góry, więc na koniec rachunek jest taki sam. Tych kosztów niestety nie da się ominąć.

 

Czy na stronie internetowej można zarobić ?

Oczywiście że tak. Każda strona internetowa prowadzona przez osobę sumienną będzie generować ruch z wyszukiwarek a dzięki temu można wyświetlać reklamy, lub sprzedawać produkty. Opcji jest naprawdę dużo i nie jestem w stanie w tym artykule dogłębnie się rozwinąć na ten temat. Jednak aby krótko wyjaśnić. Każda domena to miejsce na które można ściągnąć internautów. Jeśli posiadamy tematyczną zawartość i trafiliśmy na osoby szukające rozwiązania swojego problemu to z pewnością możemy takiej osobie sprzedać produkt lub usługę.

wróć