Zdrowe odżywianie i mikroelementy

 

Owoce borówki amerykańskiej

Niewielkie owoce jagodowe pochodzące z drzewek borówki amerykańskiej, większej siostry Polskich jagód leśnych, są w ostatnich latach bardzo rozchwytywane, szczególnie podczas sezonu letniego gdy wspomniane owoce są dostępne praktycznie prosto z krzaka. Borówka amerykańska to owoc, który posiada ogromne znaczenie dla zdrowego żywienia człowieka. Ilość mikroelementów oraz związków zwanych przeciw utleniaczami, powoduje że to jedne z najlepszych form zdrowego żywienia. Oczywiście nie samymi jagodami człowiek będzie żyć. Jednak owoce krzaczka borówki amerykańskiej to doskonały sposób na uzupełnienie wszystkich ważnych mikroelementów w naszym organizmie.

 

Smaczne owoce borówki amerykańskiej

Owoce krzewu borówki amerykańskiej, mogą skutecznie zastępować kupowane w sklepie suplementy diety mające uzupełniać mikroelementy w naszym organizmie. Proszę sobie wyobrazić, że zamiast połykania tabletek z wątłą zawartością, możemy zjeść kromkę chleba z białym serkiem oraz dżemem z borówki amerykańskiej. To bardzo proste oraz smaczne uzupełnianie mikroelementów. Na pewno znacznie zdrowsze niż połykanie tabletem z chemicznym odpowiednikiem minerałów, często w formie mało wchłanialnej.

 

Świerze owoce bardzo zdrowe

Świerze owoce borówki amerykańskiej są dostępne zawsze w wakacje. Polski sezon tego owocu zaczyna się 1 lipca a kończy 15 września. Taki obrót spraw jest podyktowany naszymi warunkami atmosferycznymi oraz położeniem na planecie. Z drugiej strony, Polskie owoce borówki Amerykańskiej są dostępne na rynku jako ostatnie w sezonie.

 

Zaleca się aby człowiek zjadał świeże owoce w celu uzupełniania mikroelementów. Jest to najprostsza metoda uzupełniania nie przetworzonych witamin. Każda obróbka termiczna czy chemiczna powoduje utratę części mikroelementów. Również przechowywanie nieprzetworzonych owoców borówki amerykańskiej powoduje utratę ich witalności oraz zawartości. Jest to spowodowane procesami fermentacji, które zostają uruchomione natychmiast po zerwaniu dojrzałego owocu z krzewu.

 

Jednak świeże owoce można spożywać jedynie podczas sezonu. Przechowywanie świeżego owocu borówki amerykańskiej, nie jest zalecane. Wszelkie formy mrożenia czy przechowywania beztlenowego również powoduje utratę wartości składników mineralnych. Jednak aby zapewnić sobie choćby namiastkę smaku oraz witamin z borówki amerykańskiej, warto zaopatrzyć się lub samemu zrobić dżem i zachować na jesienne lub zimowe miesiące.

wróć