Zarabianie w internecie

 

Zarabianie pieniędzy w internecie

Bardzo dużo osób zadaje sobie to pytanie. Czy można zarabiać pieniądze bez konieczności ciągłego opuszczania własnego mieszkania ? Każdy z nas chyba czytał już jakiś artykuł na temat osoby która zarabia przez internet i to całkiem normalne kwoty. Tak, piszemy tutaj o normalnych kwotach, bo też można zarabiać w internecie drobne pieniądze, które często nie pokrywają nawet kosztów jakie ponosimy aby mieć możliwość wykonywania czynności zarobkowych. Więc gdzie i jak szukać dobrej formy zarobkowej przy pomocy internetu ? Z pomocą przychodzi nam lista wartościowych programów partnerskich. Na takiej liście zazwyczaj administratorzy stron WWW, zamieszczają tylko programy na których sami zarabiają. Dlatego częściowo można potraktować takie listy za w miarę wiarygodne źródło informacji.

 

Pamiętaj proszę, ważne rzeczy

Każdy program partnerski kieruje się swoimi zasadami zazwyczaj opisanymi w regulaminie. Dlatego warto zawsze sprawdzić warunki współpracy na jakie się zgadzamy podczas przystępowania do programu partnerskiego. Lista programów będzie jedynie przedstawiać propozycje. Dla jednej osoby dane warunki współpracy będą akceptowalne dla innych będą powodem do zamknięcia chęci podjęcia współpracy.

 

Czy naprawdę można pracować w domu na własny rachunek ?

Oczywiście że tak. Sam czyli autor tego tekstu, jestem przykładem. Od 2009 roku nie pracowałem nigdzie indziej niż na własny rachunek prowadząc do tego jednoosobową działalność gospodarczą, która przez lata płaciła ZUS. Oczywiście po kilku latach JGD została zamieniona na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Był to efekt rozwoju firmy i konieczności przejścia na bardziej elastyczne zasady gry w względem urzędów Polskich. Także, potwierdzam, przy pomocy programów partnerskich, grupy własnych stron internetowych oraz ruchu organicznego z wyszukiwarek, mogę utrzymać się samodzielnie prowadząc tylko ten jeden biznes.

 

Programy partnerskie dajną naprawdę duże możliwości bez konieczności inwestycji po własnej stronie. Można zacząć od kierowania ludzi na lejek sprzedażowy. To nie wymaga w dzisiejszych czasach własnej strony. Wystarczy konto na FaceBook lub Instagram, aby sprawnie prowadzić podstawowe działania marketingowe. Również rozszerzona wersja marketingu w postaci wykupionych reklam na wyżej wymienionych portalach pozwoli na pozyskanie sprzedaży i zarobienie prowizji. Oczywiście model płatny jest gorszy w wyniku końcowym. Płacąc za reklamę obniżamy swoją marżę. Jednak trafiając do dużej grupy potencjalnych klientów w możemy zwielokrotnić przychody nawet z niskiej marży.

 

Ja osobiście wolę budować strony, pozycjonować na konkretne frazy sprzedażowe dopasowane do zawartości danej oferty. I w ten sposób walczyć o kolejne sprzedaże. Jest to tańsze w dłuższym horyzoncie czasu jednak przynosi pieniądze dopiero po upływie kilku tygodni czasem miesięcy. Wszystko zależy od ilości konkurencji na daną frazę. Jest to proces obliczony na lata, gdyż gdy osiągnę zamierzone efekty, będę otrzymywał prowizję od sprzedaży przez dłuższy czas. Takie podejście wymaga wiedzy i czasu lub dużej gotówki, ja wolę się uczyć i samemu wykonywać prace ograniczając w ten sposób wydatki na inwestycję.

wróć